Reflux žalúdočnej kyseliny - nastáva, keď sa obsah žalúdka alebo kyselina z neho vracia späť do pažeráka (tráviacej trubice) a spôsobuje bolestivý, pálivý pocit pod hrudnou kosťou alebo v pažeráku a v hrdle. Symptóm je bežne známy ako "pálenie záhy". Osoby trpiace pálením záhy zažívajú obyčajne jeden alebo viacero z nasledujúcich symptómov: bolesť na hrudníku, kyslú chuť v ústach, citlivosť a poškodenie zubov, malátnosť, vracanie, bolesť pažeráku, problémy s prehĺtaním, astmu a regurgitáciu (jedlo nie je dostatočne prehltnuté a vracia sa späť do hrdla). Chronický reflux žalúdočnej kyseliny môže spôsobiť krvácanie a vredy v pažeráku. Sústavné poškodzovanie povrchu pažeráka zvyšuje riziko rakoviny pažeráka.
Nedostatočné trávenie potravy vo všeobecnosti vedie k diskomfortu v žalúdku počas jedenia alebo pitia, či krátko potom. Iné súvisiace ťažkosti sú pocit plnosti alebo nafúknutia, grgania, pocitu pálenia v žalúdku, pálenia záhy, bolesti brucha, pocitu malátnosti a regurgitácie.
Chrápanie je charakteristické vydávaním chrochtavého zvuku počas dýchania v spánku v dôsledku znepriechodnenia dýchacích ciest. Niektoré bežné príčiny znepriechodnenia sú upchatie nosa (nádcha), infekcia nosových dutín a uvoľnenie svalov v hrdle, čo sú zas zvyčajne dôvody "spánkového apnoe" (prestávky v dýchaní počas spánku).
Upchatie nosa, inými slovami zábrana dýchania v nosovej sliznici, vzniká v dôsledku opuchu tkanív a ciev vo vnútri nosa. Človek má problém s dýchaním a tiež môže, ale aj nemusí, mať výtok z nosa (nádchu). Upchatie nosa môže byť iba krátkodobým príznakom kvôli príčinám ako napr. suchý vzduch, tabakový dym, bežná chrípka, prechladnutie, infekcia prínosových dutín. Avšak u ľudí, ktorí trpia niektorými chorobami ako alergie (na životné prostredie či potraviny), chronický zápal prínosových dutín (dlhodobý zápal prínosových dutín), nosné polypy (ktoré nie sú rakovinotvorné a sú bez bolestí rastú vo vnútri nosa alebo prínosových dutín), užívajú lieky alebo trpia na problémy so štítnou žľazou, sa upchatie nosa môže vyskytovať častejšie ako u iných ľudí.
Spánkové apnoe je charakterizovaná pauzami v dýchaní počas spánku. Môžu sa vyskytnúť až stokrát za hodinu, pričom trvanie jednej pauzy môže byť až 40 sekúnd. Ak k tomu dôjde, telo človeka je nútené zobudiť sa počas noci aby sa poriadne nadýchlo. Je to vážna porucha spánku, ktorá spôsobuje nedostatok kyslíka v krvi, ospalosť počas dňa, problémy s náladou a pamäťou, choroby srdca, vysoký krvný tlak, cukrovku, a mnohé iné. Najčastejší z dvoch typov spánkového apnoe je obštrukčná spánková apnoe, ktorá je spôsobená ochabnutím dýchacích svalov. Tie sa uvoľnia počas spánku a tým zablokujú dýchacie cesty. Mnoho ľudí trpí obštrukčnou spánkovou apnoe. Buď iba počas krátkej doby svojho života alebo u niektorých sa problém vyskytuje často a stáva sa chronickým. Ľudia s obštrukčnou spánkovou apnoe takmer vždy chrápu, no nie všetci ľudia ktorí chrápu, majú obštrukčnú spánkovú apnoe (poruchu dýchania).